הכשרת עזרה ראשונה להורים

הכשרת עזרה ראשונה

בטיחות היא בראש סדר העדיפויות של כל ההורים. בין אם זה בבית או בחוץ, כברירת מחדל ידוע שלהורים יש חובת זהירות לכל ילדיהם. הכשרת עזרה ראשונה היא אופציונלית לרוב האנשים, למעט אלה העובדים בתעשיית הבריאות שבה היא חובה. עם זאת, הורים מעודדים ללמוד על היתרונות של המשמעות של קורס עזרה ראשונה 4 שעות. זה יכול להיות מסוגל לטפל במקרי חירום מהר יותר, במיוחד כאשר הם ילדים מעורבים. מאמר זה בוחן את היתרונות של הורים שעברו הכשרה בעזרה ראשונה וכיצד זה יכול לעזור למשפחתם:

הכשרת עזרה ראשונה יכולה להציל חיים

בקורס הכשרת עזרה ראשונה, אנשים לומדים מיומנויות בהחייאה, ניהול פצעים ומה לעשות כאשר מישהו בסופו של דבר חוטף התקף אסטמה/אנפילקסיס. מיומנויות בעזרה ראשונה יכולה לסייע להורים להיות מסוגלים לטפל במקרי חירום מהר יותר ולעזור לשפר את התוצאות הבריאותיות של אדם מחוסר הכרה. ההשפעה בעזרה לאדם אחר כשהוא מחוסר הכרה יכולה לעשות את ההבדל. מצב חירום יכול להתרחש בכל עת והוא עשוי להיות מעורב בילד של הורה. הדרכת עזרה ראשונה עוזרת לאנשים להיות מסוגלים לפעול במהירות כשהדבר קריטי ביותר.

ידע בטיפול בפצעים

ילדים בדרך כלל פעילים למדי ויהיו מצבים שבהם הם עלולים לשבור את היד, ליפול או לשרוף את עצמם בטעות. הורים שיעברו הכשרה בעזרה ראשונה יצברו מיומנויות בניהול פצעים והם יזהו את הפרקטיקות השונות המעורבות כדי לעזור לתהליך הריפוי של הפצעים. זה גם נותן להם את הידע של ניקוי פצעים בבטחה וטיפול תרופתי תוך הקפדה על אמצעי ההיגיינה המתאימים.

מניעה גדולה יותר בסיכונים

הורים שעושים אימוני עזרה ראשונה ימצאו את עצמם מסוגלים לזהות את הסכנות והסיכונים בחוץ או בבית כשמדובר בילדים שלהם. זה יעודד אותם להסתכל היטב על ביתם ולראות אם יש מקומות לא בטוחים עבור ילדיהם שעלולים להוביל למצבים מסוכנים. זה חשוב להורים שיש להם בריכות בחצר האחורית שלהם. זה יכול לעזור להם לוודא שמנעולי השער שלהם עומדים בהנחיות הבטיחות כדי למנוע תאונת בריכת שחייה המערבת את ילדיהם.

שמירה על בטיחות המשפחות

הדרכת עזרה ראשונה יכולה לעזור להורים לשמור על בטיחות משפחותיהם ממצבים מסוכנים. כאשר הם אכן מוצאים את עצמם במצב חירום, היכולת לסייע למשפחותיהם בכל מקום בו הם נמצאים יכולה לעזור לשפר את התוצאות הבריאותיות שלהם. כל יום הוא יום חדש אבל יהיו זמנים שבהם ילדים יכולים להסתבך בתאונות, מה שמסכן את חייהם. הורים שעברו הכשרה לעזרה ראשונה יכולים להפיק תועלת מהיכולת לטפל במקרי חירום מהר יותר, תוך מתן סיוע נוסף לפני הגעת אמבולנס. זה חיוני במצב שבו ילד נמצא במצב קריטי והורה צריך לחכות לפרמדיקים שיסייעו לו. הכרת מיומנויות החייאה או ניהול פצעים יכולה לעזור לעכב את תהליך בריאותו של הילד החמיר לפני ההגעה לבית החולים.

החייאה עזרה להורים בחיים האמיתיים

בשנת 2016, דווח ב-news.com.au שאמא נאלצה לבצע החייאה בילדה. הילדה הייתה רק בת ארבעה ימים אבל דרכי הנשימה שלה נחסמו עקב חנק. מאחר שהאמא עברה הכשרה בעזרה ראשונה, היא הצליחה להבין מה גרם לחנק ולבצע החייאה מיד לפני הגעת האמבולנס.

לאחר שמונה דקות בלבד, הילדה נשמה טוב יותר וצוצבע העור שלה חזר אליה. ההכשרה בעזרה ראשונה סייעה להורים לסייע לילדיהם בחיים האמיתיים. אם האמא לא הייתה פועלת במהירות כפי שעשתה, זה היה יכול להעמיד את הילדה במצב הרבה יותר קריטי.

לסיכום

החייאה היא מיומנות חיונית שכל ההורים צריכים לשקול ללמוד עליה, במיוחד עבור הפעוטות והתינוקות שלהם. סכנת חנק יכולה להתרחש בכל עת והידיעה כיצד לפנות את דרכי הנשימה ולבצע החייאה יכולה לסייע לילדים מהר יותר במצבי חירום.

בסך הכל, הורים שאינם עברו הכשרה בעזרה ראשונה מוזמנים לעשות קורס עבור ילדיהם הצעירים. מצבי חירום יכולים לקרות בכל עת והידיעה כיצד לבצע את היסודות כגון החייאה, טיפול בפצעים ושליטה במצב אסתמה/אנפילקסיס עשויה להועיל להורים לסייע לילדיהם מהר יותר לפני הגעת אמבולנס. זה גם יכול לעזור להם להגיב ולדעת מה לעשות במקום להיכנס לפאניקה כשחיי ילדיהם בסכנה.

אהבתם? שתפו עם חברים נוספים
מה עברנו בכתבה זו
כתבות נוספות