שאלות נפוצות

כל שן בנויה מ-2 שכבות, שכבה פנימית ושכבה חיצונית, השכבה הפנימית נקראת דנטין והחיצונית אמיל, צבע של שן הוא גנטי ומשתנה מאדם לאדם וכמובן שצבע השנה משתנה גם בהתאם לאורח החיים של האדם מעשן או לא, מזון, שחיקת שכבת האמיל ועוד.

הלבנת שיניים נקראת בשמה המקצועי גם הבהרת שיניים, ומה שהיא עושה היא מחמצנת את הפיגמנט דנטין שנמצא מתחת לאמיל  וככה השן נראית לבנה יותר.

ניתן להשתמש בחומרים מסוגים שונים כדי להבהיר את השיניים ויש מס׳ גישות וטיפולים, ניתן לבצע את זה במרפאת מומחים וניתן לבצע הלבנת שיניים בבית, ניתן להלבין באמצעות לק או ג׳ל עד שהשיניים מגיעות לרמת ההברה הרצויה, חשוב מאוד לבצע הלבנת שיניים אצל מומחים ולשאול את כל השאלות כשאתם נמצאים אצל רופא מומחה.

התהליך כשלעצמו הוא לא מסוכן, חשוב מאוד לבצע את הטיפול אך ורק אצל רופא מומחה שיודע מה הוא עושה ומתאים את הטיפול במיוד אלכם ולשיניים שלכם.

יכול להיות שיהיה תופעות לוואי, כאשר אנו עושים חמצון לשיניים זה יכול להשפיע על השן ושכבת החומר שמגנה עליה, האמיל, דיברנו על זה. זה יכול לעורר רגישות אצל המטופל והיא מורגשת כאשר נאכל מאכלים מתוקים, תופעה נוספת שעלולה להתרחש זה כתמים לבנים אשר יופיעו על השיניים ולרוב הם נעלמים אחרי יומיים.

כאשר עושים הבהרה מקצועית היא יכולה להחזיק עד חצי שנה, זהו תהליך שכן צריך לחזור עליו מידי תקופה, אבל שוב חשוב מאוד לבדוק את מצב השן והאם מתפתחת רגישות כזו או אחרת.

כן, אפשר, כדי להגיע לרמת הבהרת שיניים רצויה יש לחזור על התליך מס׳ פעמים.

קודם כל מזל טוב על ביצוע ההלבנה אנחנו מקווים שאתם מרגישים טוב ומרוצים 🙂

48 שעות אחרי הטיפול רצוי לא לאכול מאכלים בעלי צבעי מאכל או משקאות עם פיגמנטים חזקים כגון: קפה, יין, קולה, סלק, כמון ועוד, בנוסף רצוי להימנע מעישון בתקופה הזו, דבר אחרון רצוי לא לבצע טיפולי שיניים למשך שבועיים.

כדי לדעת בכלל אם הטיפול מתאים לכם, הכל מתחיל בפגישה ביניכם לבין הרופא, שם הוא יעשה לכם בדיקה של השיניים ויתאים לך טיפול אישי במידה ונמצאתם מתאימים.

הטיפול לא מתאים לכם במידה ואתם:

  • מעשנים כבדים
  • נשים בהריון או מניקות
  • סובלים מנסיגת חנכיים קשה
  • יש לכם עודף של אבנית בשן
  • סובלים מרגישות בשיניים

ניתן לבצע הלבנת שיניים מגיל 17 ומעלה, השיניים צרכיות להיות טבעיות (ללא שתלים או כתרים).