הלבנת שיניים ביתית מומלצת: האם אפשר להלבין שיניים בבית?

הלבנת שיניים ביתית

אפשר להגיד בפה מלא כי כיום המודעות לשיניים לבנות היא גבוהה במיוחד. אם בעבר היו עוברים על זה לסדר היום, כיום הפרמטר הזה הוא בגדר חובה. מהסיבה הזאת לא מעט אנשים רוצים לבצע הלבנת שיניים. אך יש כאלה שאין להם כוח ללכת למרפאת השיניים באופן קבוע. מהסיבה הזאת הם יכולים לבצע הלבנת שיניים ביתית שהפכה להיות מאוד פופולארית. 

הלבנת שיניים בבית יכולה להביא איתה הרבה מאוד יתרונות, ומצד שני גם לא מעט חסרונות. מוטב כי תכירו את כל הצדדים של המטבע כדי שתוכלו לבחור נכון. יש כאלה שמאוד חוששים מהשיטה הזאת, ורואים בה כשיטה בעייתית. אז מה נכון מבחינתכם לבחור? זוהי שאלת מיליון הדולר, שאלה שתקבלו עליה תשובה רק אחרי שתסיימו לקרוא את המאמר.

לפני שאתם בוחרים אופציה כזאת או אחרת, מוטב כי תכירו את כל האפשרויות כמו שצריך. ברגע שתכירו את הפלוסים וגם את המינוסים תוכלו לעשות בחירות שרלוונטיות לכם. אם כולם הולכים על האפשרות של הלבנת שיניים במרפאה זה לא אומר שזה בהכרח נכון לכם. אם כולם עושים הלבנת שיניים באופן עצמאי, זוהי לא חייבת להיות האפשרות שבטוח מתאימה גם לכם. לכל אחד מאיתנו מתאימה אפשרות שונה.

הלבנת שיניים ביתית
לפני ואחרי (אילוסטרציה)

מה זה הלבנת שיניים?

עוד לפני שנדבר על הלבנת שיניים בבית או במרפאה, אנו נרצה להסביר לכם מה זה בכלל אומר. יש כאלה שלא באמת מבינים את מהות הטיפול, ולכן הם לא יודעים האם כדאי להם לבחור בו. במסגרת טיפול הלבנת שיניים עושים שימוש בחומר הנקרא קרבמיד פראוקסיד. מדובר על חומר בצורה של ג'ל שאותו מורחים על השיניים שהצבע שלהן לא לבן. מה בדיוק החומר הזה עושה? זה כמובן הסוד הגדול של הלבנת שיניים. החומר הזה מוריד שכבה קטנה של השן, ובכך משיגים שיניים לבנות. במרפאה לדוגמה משתמשים בכמות גדולה של החומר על מנת להביא לתוצאות מהירות. כאשר מבצעים הלבנת שיניים ביתית משתמשים בכמות חומר נמוכה כדי שהפרוצדורה תהיה איטית יותר. זה בעיקר מה שמבדיל בין הלבנת שיניים המתבצעת בבית לבין הלבנת שיניים המתבצעת במרפאה.

למי מומלץ לבצע הלבנת שיניים ביתית?

נתחיל ונאמר כי כל אחד יכול לבצע הלבנת שיניים בבית, מבלי ללכת למרפאה. אך יש כאלה שמבחינתם מדובר על עניין של העדפה בלבד, ולא מעבר לכך. יש אנשים אחרים שאין להם אופציה אחרת, הם יכולים לבצע הלבנת שיניים רק בבית. אז מי הם אותם אנשים? החלטנו להרים את הכפפה על מנת לסקור בפניכם את האנשים האלה. אולי אתם מכירים אותם, ואולי האנשים האלה הם בכלל אתם.

  • יש לכם חרדות מטיפולי שיניים? יהיה לכם מאוד קשה לבצע הלבנת שיניים במרפאה. אתם תמצאו את עצמכם דוחים את הטיפול, ולא מבצעים אותו כמו שצריך. אם אתם לא תגיעו בידיעה שאתם מסיימים את הטיפול – אין טעם שתבצעו אותו במרפאה. כי זה רק יעכב אתכם ולא יקדם אתכם אל עבר השגת המטרה.
  • אין לכם מספיק כסף על מנת לבצע הלבנה במרפאה? תוכלו לבצע הלבנת שיניים בבית שהוא זולה יותר באופן משמעותי. אם תצטרכו לבחון את העלות תבינו מיד כי הלבנה בבית תהיה זולה בהרבה. זוהי אפשרות רלוונטית לכאלה שאין להם כסף מיותר להוציא.
  • עמוסים תמיד עד מעל לראש? יש כאלה שאין להם זמן על מנת ללכת למרפאה כל פעם בשביל לבצע טיפולים אסתטיים. אותם אנשים לא צריכים להסתובב עם חיוך שהם מתביישים בו. הם יכולים לבצע הלבנת שיניים מבלי לצאת מהבית.

מהם היתרונות של הלבנת שיניים בבית?

על מנת שתוכלו לבצע הלבנת שיניים ביתית, תרצו בוודאי לשמוע מהם היתרונות שלה. הרי כל האנשים שבוחרים לבצע אותה עושים זאת בגלל שהיא מביאה אין סוף יתרונות. חלק מהיתרונות יהיו כאלה שאתם בוודאי מכירים, אך עדיין מוטב תמיד להיזכר בהם. כך לא תמצאו את עצמכם שואלים – מדוע זה שווה? כל פעם מחדש.

  • קל מאוד לבצע הלבנת שיניים מבלי לצאת מהבית. אתם לא צריכים להיות מומחים ברפואת שיניים על מנת לבצע את ההלבנה בעצמכם. כל מה שאתם צריכים לעשות זה רק לעקוב אחרי ההוראות ולבצע אותן כמו שצריך. כך תדעו שאתם עושים בדיוק כמו שצריך, וגם תוכלו לראות תוצאות.
  • ניתן לבצע הלבנת שיניים ביתית במגוון רחב של שיטות שונות. אין רק שיטה אחת רלוונטית לבצע בה הלבנת שיניים. כל אחד מכם יכול לבחור את השיטה שהוא הכי מתחבר אליה. יש כאלה שיעדיפו להשתמש בשטיפות מיוחדות ואחרים שירצו לצחצח עם משחות שיניים המיועדות להלבנה. זה עוד פרמטר שגורם לאפשרות הזאת להיות מבוקשת.
  • יתרון נוסף הוא שהעלות הכספית תהיה מאוד נמוכה. זה לא משנה ממה באיזה שיטה תבחרו, תוכלו לחסוך לא מעט כסף. במקום להוציא אלפי שקלים על הלבנת שיניים במרפאה, תוכלו להוציא כמה מאות שקלים. יש כאלה שעבורם החיסכון הזה הוא חיסכון משמעותי. חיסכון שהם לא יכולים להתעלם ממנו, וגם אתם בוודאי לא יכולים להתעלם מהנושא הזה.

מהם החסרונות של הלבנת שיניים ביתית?

אחרי שדיברנו על היתרונות, אי אפשר שלא לדבר על החסרונות של ביצוע הלבנת שיניים לא במרפאה. לא הכל נוצץ כאשר מבצעים הלבנת שיניים בבית, יש כמה עניינים שתהיו מוכרחים להכיר אותם. ברגע שתכירו את שני הצדדים של המטבע, יהיה לכם קל לעשות בחירה לכאן או לכאן.

  • הלבנת שיניים בבית לא תמיד תביא את התוצאות שאותן תרצו להשיג. בהשוואה להלבנת שיניים במרפאה היא הרבה פחות מקצועית. כך שלא תהיה לכם ממש יכולת לשלוט על התוצאה הסופית שאותה תשיגו. יש כאלה שמבחינתם רוצים להגיע לרמת הלבנה מוגדרת מראש, ובמקרה כזה ישנה חובה לפנות למרפאת שיניים.
  • לא מעט אנשים חוששים לבצע הלבנת שיניים ביתית בגלל סיבות שונות ומגוונות. אנו כבר אמרנו שלא אמורות להיות סיבות לחשוש, אך יש כאלה זה חזק מהם. הם פשוט מעדיפים לבצע כל טיפול שיניים במרפאת השיניים. הם לא רוצים לבצע טיפולים שכאלה בעצמם, והם סומכים רק על רופא השיניים. אי אפשר להגיד שלא ניתן להבין אותם.
  • יש לא מעט רמות של הלבנת שיניים, ולרוב הלבנת שיניים ביתית מגיעה ברמה אחת. המשמעות היא שיש מקרים שבהן היא פשוט לא תהיה יעילה. לעומת הלבנת שיניים המתבצעת במרפאה שלה יש רמות מוגדרות מראש. הלבנה שכזאת עשויה להתמודד גם עם מצבים גרועים, כאלה שההלבנה הביתית לא מסוגלת להתמודד.

איך תדעו איזה שיטת הלבנת שיניים לבחור?

כמה שאמרנו יש לא מעט אפשרויות שבאמצעותן תוכלו לבצע הלבנת שיניים בבית. יש משחות שיניים מיוחדות המאפשרות לבצע הלבנת שיניים. ניתן להשתמש בתכשירים כגון שטיפות פה המסוגלות לבצע בדיוק את אותה המשימה. יש כאלה שמשתמשים בסטריפים שנועדו להלבין את השיניים. אם אתם מתלבטים באיזה שיטה לבחור, תוכלו להתייעץ עם רופא השיניים שלכם. הוא בוודאי מכיר אתכם הכי טוב, ויכול להסביר לכם איזה שיטה תהיה הכי יעילה. הוא אפילו יכול לעדכן אתכם מראש אם הלבנה ביתית לא תהיה אפקטיבית עבורכם.

אהבתם? שתפו עם חברים נוספים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
מה עברנו בכתבה זו
כתבות נוספות