הלבנת שיניים עם פחם – מומלץ או לא מומלץ?

הלבנת שיניים עם פחם

הלבנת שיניים עם פחם רצוי או מיותר? יצאנו לברר מה ההשלכות של שימוש בסוג זה של הלבנה והאם זה באמת מומלץ.

רוצים לחייך בכל הזדמנות? על מנת שזה יקרה יהיה עליכם לדאוג שיהיו לכם שיניים לבנות. החיוך לעולם לא יהיה מושלם, כל עוד לא תרגישו בנוח עם הנראות של השיניים שלכם. אך לא משנה כמה תתאמצו, לעיתים השיניים לא יהיו לבנות כמו אתם רוצים. מהסיבה הזאת יהיה עליכם לבחון שיטות שונות המיועדות להלבנת שיניים.

קיימות לא מעט סוגי הלבנות, וכל אחד יכול לבחור את השיטה המועדפת עליו. אנו נרצה להציג בפניכם את אחת מהשיטות הנפוצות בשנים האחרונות. אנו כמובן מדברים על הלבנת שיניים עם פחם, שיטה שככל הנראה יצא לכם לשמוע עליה. האם מומלץ לבצע הלבנת שיניים בשיטה הזאת או שמא מוטב להימנע ממנה? את התשובה לשאלה הזאת תוכלו למצוא במאמר הבא.

לפני שאתם בוחרים שיטת הלבנת שיניים כזאת או אחרת (לדוגמא הלבנת שיניים עם סודה לשתייה), מוטב כי תקראו עליה את כל האינפורמציה הנדרשת. לצד שיטות מעולות שעשויות להלבין את השיניים, תוכלו למצוא שיטות המביאות נזק רב. אנו כמובן נרצה לדאוג לכך שתוכלו להשיג את השיטה הכי טובה שיש. שיטה שלא רק תחסוך לכם בכיס, אלא גם תאפשר לכם להנות מהתוצאה הסופית.

הלבנת שיניים עם פחם – זה באמת עוזר?

השורה התחתונה היא שיש כאלה שמספרים כי השיטה הזאת בהחלט עזרה להם. כך שאם תצטרכו להסתמך על המלצות או סיפורים של אחרים, המצב בהחלט נראה מעודד. אך בשונה משיטות שונות שלגביהן יש תמימות דעים, כאן תוכלו למצוא המון ספקות. לא מעט רופאי שיניים ואנשי מקצוע מרימים גבה לגבי האפקטיביות של השיטה הזאת. כך שלפני שאתם בוחרים בשיטה הזאת מוטב כי תכירו את שני הצדדים של המטבע. סוף השאיפה היא שתוכלו לקבל את השיניים הלבנות שתמיד חלמתם עליהם. אם השיטה הזאת לא מוצלחת, תוכלו למצוא עוד המון שיטות אחרות מומלצות לא פחות. המטרה אמורה לקדש את האמצעים, ובוודאי שהיא אמורה גם לחסוך לכם בכיס.

כיצד מתבצעת הלבנת שיניים באמצעות פחם?

כאשר אתם חושבים על פחם, ככל הנראה המחשבה הולכת לפחם של מנגל. אך נדגיש כי מדובר על פחם שונה בתכלית, כך שאין לכם מה לדאוג מכך. מדובר על פחם שבאמצעות מספר פעולות שונות הופך להיות פחם פעיל. אנו כמובן לא נגרום לכם ללכת לאיבוד, ולא נסביר כיצד הפחם הופך להיות פחם פעיל. מה מיוחד בפחם פעיל? יש לו את התכונות הנדרשות על מנת לספוח לתוכו רעלים וכל מיני דברים שונים. לפיכך ישנם אנשים שהחליטו להסב את הפחם הפעיל לכזה שיסייע בהלבנת שיניים. בזכות היכולת שלו לספוח לתוכו את הרעלים ואת החיידקים, הוא אמור על פניו להלבין את השן. אך האם הטענה הזאת היא טענה שיש להם כיסוי?

הלבנת שיניים עם פחם לא הוכחה מדעית

כעת אחרי שהבנתם כיצד הפעולה מתבצעת נציין כי הלבנת שיניים באמצעות פחם לא הוכחה מדעית. כך שאם אתם מתבססים על המדע בלבד, עליכם לשים כוכבית גדולה מאוד על השיטה הזאת. מצד שני יש המון שיטות אחרות שכן הוכחו מדעית בתור שיטות שיעילות להלבנת שיניים. כך שאם אתם מחפשים שיטה שהוכחה מדעית זוהי לא הכתובת הנכונה. מה שכן השיטה הזאת נוסתה על ידי לא מעט אנשים שונים שסיפרו עליה דברים טובים. כך שתצטרכו לבחור למי אתם מחליטים להאמין, כך תוכלו לבחור שיטה להלבנת שיניים. מבחינתכם מה שאמור להעסיק אתכם זה התוצאה הסופית של ההלבנה עצמה.

האם מדובר על שיטת הלבנת שיניים מסוכנת?

יש כאלה שאומרים כי הלבנת שיניים עם פחם היא מסוכנת. אך אין לכם מה לדאוג, לא אמורה להיות שום סכנה בשיטה הספציפית הזאת. זה נכון שהיא עדיין לא הוכחה כשיטה מדעית להלבנת שיניים, אך היא כן עברה בדיקות שונות. כך שאם תרכשו את התכשירים ממקום בטוח, לא אמורות להיות לכם סימני שאלה או ספקות. כמובן שתוכלו לחפש את הסימון של משרד הבריאות כדי שתוכלו להיות בטוחים. כל תכשיר שנמכר בישראל חייב לעבור את האישור של משרד הבריאות. אם לתכשיר מסוים אין את האישור של משרד הבריאות, זה אמור להדליק לכם נורה אדומה. אל תנסו תכשירים שלא אושרו על ידי משרד הבריאות הישראלי.

מדוע השיטה הזאת עדיפה על פני שיטות אחרות?

הלבנת שיניים עם פחם הפכה להיות לשיטה מאוד פופולארית כי היא נגישה. כמעט כל אחד יכול להשתמש בתכשירים השונים על מנת להלבין איתם את השיניים. ברוב המקרים ההלבנה הזאת מתבצעת באמצעות משחת שיניים מיוחדת עם הפחם הפעיל. משחת השיניים מזוהה בעיקר בגלל הצבע הכהה שלה בהשוואה למשחות שיניים אחרות. כך שאם לא מתחשק לכם ללכת לאיבוד עם מגוון רחב של מכשירים, זוהי בהחלט אפשרות מעולה. אך כמובן שכל הנורות האדומות שעליהן כבר דיברנו אמורות לבהוק לכם בתוך הראש. כל אחד רשאי לעשות את הבחירה שמבחינתו היא הבחירה הכי נכונה.

מה חשוב לדעת לפני שמנסים להלבין שיניים?

  • תוך כמה זמן ניתן לראות תוצאות? בשונה משיטות הלבנת שיניים במרפאה, כאן הסבלנות היא ללא ספק מילת המפתח. לעיתים יהיה עליכם להמתין מספר שבועות עד שתוכלו לראות תוצאות ראשוניות. אל תחשבו כי מיד לאחר הצחצוח הראשון תוכלו לראות את השיניים מלבינות. החומר הפעיל בתכשירים השונים שאותם מנסים בבית הוא נמוך מאוד בהשוואה לחומר הפעיל בטיפול אצל רופא השיניים.
  • כמה עולה לבצע הלבנת שניים עם פחם? העלות משתנה בהתאם לסוג התכשיר שאותו תבחרו לקנות. יש תכשירים שונים שעולים כמה עשרות שקלים ואחרים שעולים מאות שקלים. אנו מציעים לכם להבין מהו התקציב שעומד לרשותכם, ולאחר מכן תוכלו לבצע רכישה. לא תמצאו את עצמכם מבזבזים את הזמן שלכם לשווא.
  • האם ההלבנה רלוונטית גם במצבים קשים? במקרה שבו המצב הוא קשה, מוטב לפנות קודם כל לרופא השיניים. רק לאחר התייעצות עם רופא השיניים תוכלו לבחור את האפשרות המתאימה לכם. הרי לא תרצו להלבין את השיניים אך לגלות כי מתחת לפני השטח קיימות עוד לא מעט בעיות אחרות.
  • האם הלבנת שיניים עם פחם בטוחה? כמו שכבר אמרנו, לא אמורה להיות בעיה להלבין את השיניים בדרך הזאת. הלבנת שיניים באמצעות פחם נוסתה על ידי לא מעט אנשים שונים מכל רחבי העולם. כך שכל עוד מדובר על תכשיר מוכר לא אמורות להיות בעיות.

הלבנת שיניים עם פחם – לנסות או לא לנסות?

ההחלטה הסופית אם לנסות או לא לנסות את השיטה היא אך ורק שלכם. מכיוון שהשיטה הספציפית הזאת לא מסוכנת, תוכלו לנסות אותה. אך במקרה של בעיה מוטב לעצור אותה, ולנסות שיטות אחרות רלוונטיות לא פחות. אנו מציעים לכם לבחון עוד אפשרויות למעט האפשרות של הלבנת שיניים עם פחם. יכול להיות כי תמצאו עוד אפשרויות שיכולות להיות רלוונטיות מבחינתכם. כל שיטה תהיה רלוונטית כל עוד היא תאפשר לכם להשיג את התוצאה הרצויה בסוף היום. אל תשכחו כי הלבנת שיניים מקצועית ברמה גבוהה ניתן להשיג רק במרפאת שיניים מנוסה.

אהבתם? שתפו עם חברים נוספים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
מה עברנו בכתבה זו
כתבות נוספות