נכון או לא נכון? מיתוסים על הלבנת שיניים

נכון או לא נכון? מיתוסים על הלבנת שיניים

שוקלים להלבין את השיניים? הלבנת שיניים הפכה להיות בשנים האחרונות לאחד מהטרנדים המובילים בקרב אנשים שונים. אנשים שמרגישים כי המראה של השיניים שלהם הוא לא המראה הרצוי. על ידי הלבנה מקצועית הם יכולים להשיג את המראה המושלם, ולהחזיר את הביטחון העצמי. דבר שאולי לפני כמה שנים טובות היה יכול להישמע כמעט דמיוני.

קיימות מגוון רחב של שיטות להלבנת השיניים, ואתם יכולים לבחור את השיטה המועדפת עליכם. יש כאלה שמעדיפים לבצע את ההלבנה במרפאה ואחרים שמעדיפים לבצע אותה בבית. כל בחירה שתעשו היא מקובלת, כל עוד היא תאפשר לכם להשיג את המטרה הרצויה. תזכרו כי ישנה מטרה שאותה תרצו להשיג, וכל קיצור דרך עלול לגרום לכך שהמטרה לא תושג במלואה.

אך לפני שאתם מכניסים את עצמכם אל תוך ההליך הזה – יש כל מיני מיתוסים שעשויים להטריד אתכם. המיתוסים הפכו להיות פופולאריים מכיוון שלא מעט אנשים בוחרים בשיטה הזאת. אנו כאן על מנת לחזק או להפריח את המיתוסים הללו. חלק מהמיתוסים עלולים אפילו לגרום לכך שתוותרו על האפשרות הספציפית הזאת. כל מה שאתם צריכים לעשות זה רק לקרוא את המאמר הבא ולקבל תשובות לכל השאלות.

הלבנת שיניים עלולה להרוס את השיניים

המיתוס הזה הפך להיות מאוד שכיח, ויש כאלה שמשתמשים בו על מנת לוותר על ההליך. הרי אף אחד לא רוצה במודע להביא את עצמו למצב שבו הוא הורס את השיניים. הרי גם אם השיניים יהיו לבנות ומרשימות, לא תרצו להרוס את בריאותן. את המיתוס הזה חובה להפריח, והוא כמובן לא נכון בשום צורה שהיא. פעולת ההלבנה לא פוגעת בשן, והיא מתבצעת על מנת להבהיר את הגוון של השן בלבד. הבריאות של השן נשמרת כפי שהיא הייתה עוד לפני פעולת ההלבנה עצמה. כמובן שחשוב מאוד כי הפעולה תתבצע על ידי רופא מוסמך, כך תוכלו להנות מכל יתרונותיה. אם הפעולה מתבצעת על ידי איש מקצוע לא מיומן זה עלול לפגוע בבריאות השן. לכן תפנו רק לרופא שיניים מומחה שיבצע את הפעולה על מנת שלא ייווצרו בעיות שונות.

אי אפשר לשתות משקאות עם קופאין

חלק לא מבוטל מהאנשים לא רוצים לבצע הלבנת שיניים רק בגלל שהם חושבים שזה ימנע מהם לשתות קפה או קולה. אז הגיע הזמן לשים את הדברים על דיוקם, כי הנושא הזה יצא מכל שליטה. הרי כמעט כל אחד מאיתנו חי על הקפה של הבוקר, ומתרפק על האפשרות לשתות קולה מפעם לפעם. בזמן שמלבינים את השיניים או מיד לאחר ההלבנה אסור לצרוך משקאות עם קופאין. הסיבה לכך היא שהמשקאות הללו עשויים לפגוע בהלבנה ולצבוע את השן בצבע כהה. אך אחרי שהפעולה עצמה מתבצעת, אין שום מניעה לשתות את המשקאות האלה בדיוק כמו בעבר. יש כאלה שהלבינו את השיניים, וכיום שותים קפה וקולה בדיוק כמו שהם היו שותים בעבר. אך עליכם לקחת בחשבון כי המשקאות האלה הורסים את השיניים בלי קשר להלבנה. לכן אם תוכלו להימנע מלשתות משקאות שכאלה זה רק יתרום לבריאות השיניים ולבריאותכם באופן כללי.

לאחר הלבנה השיניים הופכות להיות רגישות

גם את הטענה הזאת חשוב מאוד להפריך, כי גם היא גורמת לאנשים לוותר על הלבנת שיניים. אף אחד לא ירצה לסבול מבעיות שונות הקשורות לבריאות השן מיד לאחר ההלבנה. אך הגיע הזמן להגיד כי מדובר על מיתוס בלבד, ואף אחד לא הצליח להוכיח כי ההלבנה היא זאת שפוגעת בשן. המטופל עשוי לחוש ברגישות בשן מיד לאחר ביצוע הטיפול עצמו. אפשר להגיד כי מדובר על רגישות שאותה המטופלים מרגישים לאחר כל טיפול שיניים, ולא רק לאחר הלבנה. הרגישות אמורה לחלוף כמה שעות לאחר ביצוע ההלבנה עצמה, יש כאלה שמספרים כי היא עברה לאחר כמה ימים. אך אין שום סיבה שמטופל ירגיש רגישות או כאבים חריגים כעבור מספר רב של ימים. אם מטופל מרגיש כאבים או רגישות יתר יכולות להיות לכך כל מיני סיבות שונות. כדאי מאוד להתייעץ עם רופא שיניים על מנת להבין את מקור הכאב או מקור הרגישות. מהר מאוד תבינו כי להלבנת השיניים אין כל קשר לרגישות או לכאב.

ניתן לבצע הלבנת שיניים בכל גיל

גם הטענה הזאת היא לא נכונה, מיתוס שגם אותו צריך להפריך על מנת לדאוג לקבלת התוצאות המושלמות. לרוב מוטב לבצע הלבנה בגיל בוגר, כך שתוכלו להבין את ההשלכות של ההלבנה. הרי כולם יודעים כי בגיל צעיר הרצונות עשויים להשתנות, ומוטב כי תהיו בטוחים מה נכון לכם. באופן עקרוני ישנה אפשרות לבצע הלבנה לשיניים מגיל 15-16, כאשר ה שיניים מקבלות את הגוון הקבוע שלהן. עד הגיל הזה הגוון של השיניים עשוי עוד להשתנות, כך שמוטב לא לפעול בפזיזות. כמובן שבגיל צעיר ישנו צורך לקבל אישור מההורים על מנת לבצע טיפול שיניים מהסוג הזה. אנו ממליצים לכל מי שמתלבט לחכות עד לגיל בוגר יחסית על מנת לבצע החלטה מהסוג הזה. תזכרו כי ההשלכות של ההלבנה יהיו רלוונטיים לשנים הקרובות ולא רק לתקופה קצרה.

ישנו צורך לבצע הלבנה באופן קבוע

נדגיש כי הטענה הזאת לא נכונה, אך עדיין כל אחד בוחר את תדירות ההלבנה על פי הציפיות שלו. אך אפשר להגיד בפה מלא כי הלבנת שיניים לא אמורה להתבצע באופן תדיר. הלבנת שיניים המתבצעת על ידי רופא שיניים מיומן יכולה להחזיק כשנה או שנתיים לכל היותר. אם תדעו לשמור על ההלבנה, תוכלו אפילו לראות את התוצאות נשמרות קצת יותר. כך שמדובר על פעולה שתצטרכו לחזור עליה פעם בכמה זמן. היתרון של המצב הזה היא שתוכלו בכל פעם להתאים את ההלבנה לרצונות שלכם. יש כאלה שירצו לבצע התאמות שונות כדי להשיג את המראה המושלם. בסוף תמיד יש כל מיני תובנות שאליהן תוכלו להגיע לאחר כל טיפול שתבצעו. יש אפשרות להפוך את התוצאות לכאלה שמתאימות לכל מטופל כמו כפפה ליד. זוהי הסיבה שבגללה חוות הדעת של המטופל הכרחית כל פעם מחדש.

הלבנת שיניים עולה הרבה מאוד כסף

גם המיתוס הזה בכלל לא נכון, וככל שעוברות השנים הוא לגמרי מאבד מהאפקטיביות שלו. אולי בעבר העלות של ההלבנה הייתה עלות גבוהה מאוד ביחס למצב של שאר טיפולי השיניים. אך כיום בהשוואה לטיפולי שיניים אחרים אפשר להגיד כי המחיר של הלבנה לא יקר בכלל. העלות של טיפולי הלבנה משתנה בהתאם לסוג ההלבנה שאותה תרצו לבצע. יש כאלה שמבצעים את ההלבנה בבית וכך הם מנסים לחסוך עוד קצת כסף. אחרים בוחרים לבצע את הטיפול במרפאה אך בעלויות שפויות שכולם יכולים לעמוד בהן. אל תשכחו כי בסוף ישנה מטרה שאותה תרצו לקבל, להשיג את החיוך המושלם. כך שגם אם העלות מעט גבוהה מבחינתכם, זה אמור להיות שווה את ההשקעה והמאמץ. בסוף כאשר תראו את התוצאה הסופית תבינו כי היה שווה להשקיע את הכסף ואת כל מה שנדרש בנוסף.

האם יש חומרים מסוכנים במשחות שיניים מסחריות?

כן, ישנם חומרים מסוכנים במשחות השיניים.

טריקלוסן – Triclosan – חומר אנטי בקטריאלי הרשום בסוכנות האמריקאית להגנת הסביבה כקוטל חרקים, הוא תרכובת של כלורופנול והוא מהווה סיכון משמעותי לבני האדם ולאיכות הסביבה.

חומר מסוכן זה, יכול לגרום לשיבושים הורמונליים והוא עמיד בפני אנטיביוטיקה. הוא גם תויג כקשור לסוגי סרטן שונים כגון סרטן השד.

פלואוריד– הינו פסולת תעשייתית רעילה מאוד, המוכחת כגורמת לסרטן מכל הסוגים, לירידה באיי.קיו ועוד..

נתרן לאוריל סולפט – sodium laureth sulphate – SLS – המוגדר כחומר פעיל שטח, הוא רכיב מקציף הנמצא בסבוני רחצה למיניהם ובמשחות שיניים. חומר זה יכול לגרום לפצעים מוגלתיים והוא מפריע לתפקוד הטבעי של בלוטות הטעם שלכם. כאשר תתחילו להשתמש בשמן קוקוס, אתם תמנעו מעצמכם את ההשפעות המזיקות האלה.

אהבתם? שתפו עם חברים נוספים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
מה עברנו בכתבה זו
כתבות נוספות