התנדבות בבית חולים יתרונות

התנדבות בבית חולים

מלבד היתרונות המוחשיים של התנדבות, שעשויים לכלול בניית בית עבור בית גידול לאנושות או ביצוע תפקידים פקידותיים בבית חולים, היתרונות הבלתי מוחשיים של התנדבות בבית חולים הם רבים. מתנדב עשוי להפיק תועלת משיפור של תחושת ערך עצמי, גאווה והישג תוך שיפור חייהם של אחרים. עבודות בבתי חולים מספקות את היתרון הנוסף של אינטראקציה עם אלה שאתה עוזר, כדי שתוכל לראות את ההבדל שאתה עושה בחייהם של אחרים.

תפקידי מתנדב בבתי חולים

מתנדבי בית החולים מסייעים במיוחד לחולים ולבני משפחותיהם במהלך שהותם בבית החולים. מתנדבים עשויים לבחור לספק תמיכה אדמיניסטרטיבית על ידי מתן הזנת נתונים, חובות פקידות ושירות לקוחות. אם מתנדבים רוצים להעניק תמיכה רגשית לחולים ולמשפחותיהם, הם עשויים לבחור לבקר חולים, לספק שירותי ייעוץ, לשחק עם ילדים או להסתובב בבית החולים עם חיית שירות.

הטבות למתנדבים

ההתנדבות בבית חולים מיטיבה למתנדב, לחולים, למשפחות ולעובדי בית החולים. המתנדב מרוויח פעמים רבות מהיכרות עם אנשים חדשים, לימוד מיומנויות חדשות, רכישת ניסיון ושיפור הערך העצמי. היכרות עם אנשים חדשים מסייעת בשיפור מיומנויות חברתיות ומגבירה את הרשת החברתית של הפרט. המתנדב עשוי להתיידד עם עמיתים מתנדבים או חולים. חברויות חשובות ליחידים. הם עוזרים לאנשים לעבור זמנים קשים ותורמים לתחושת ביטחון מוגברת. לימוד מיומנויות חדשות הוא גם יתרון רב ערך למתנדב. המיומנויות עשויות לסייע למתנדב במשימות יומיומיות, כגון הפעלת מחשב, או במשימות הקשורות לקריירה שיסייעו לאדם להשיג עבודה. אנשים המעוניינים ללכת לבית ספר לרפואה ולעבוד בבתי חולים יצברו גם ניסיון רלוונטי ויגדילו את קורות החיים שלהם.

הטבות לחולי בית החולים

ייתכן שלחלק מהמטופלים בבית החולים אין משפחה או חברים באזור לבקר אותם. זו יכולה להיות חוויה בודדה מאוד להילחם במחלה לבד. לכן, חלק מהמטופלים בבית החולים עשויים להפיק תועלת משמעותית ממישהו שם כדי לדבר איתם. ילדים עשויים להפיק תועלת מאנשים שמשחקים איתם משחקים או מבקרים של ליצנים ובדרנים מתנדבים. מטופלים בכל הגילאים עשויים גם להפיק תועלת מביקורים של חיות שירות והמטפלים בהן. בתי חולים רבים מאפשרים לכלבים, חתולים או סוסים מיניאטוריים לבקר מטופלים.

איך להתנדב?

כדי להתנדב בבית חולים, צור קשר עם בית החולים המקומי או מרכז ההתנדבות שלך כדי לברר לגבי משרות פנויות. לאחר שתהיה לך רשימה של התפקידים, הערך אותם כדי לקבוע מאיזה תחום אתה מתלהב. אולי תעדיף לעבוד עם ילדים, קשישים, מתבגרים או מטופלים מבוגרים. אתה יכול גם לבחור אם אתה מעדיף לעבוד ישירות עם מטופלים או בתפקיד מסוג הזנת נתונים. אם תבחרו בתפקיד שתהנו ממנו, אתם והמטופלים תקבלו הטבות גדולות יותר. לאחר שבחרת, צור קשר עם רכז המתנדבים בבית החולים כדי לקבוע פגישה או הכוונה.

דברים לקחת בחשבון

בחלק מבתי חולים עשויה להיות הגבלת גיל למתנדבים. שים לב גם לעובדה שרבים עשויים לדרוש בדיקות או חיסונים לפני ההתנדבות מסיבות בטיחות. אם אינך יכול להתנדב בגלל הגבלת גיל, שקול להתנדב בארגונים אחרים.

אהבתם? שתפו עם חברים נוספים
מה עברנו בכתבה זו
כתבות נוספות