שיניים צהובות ממה זה נובע וכיצד ניתן לטפל – המדריך המלא 2021

טיפול בשיניים צהובות

במידה ואתם סובלים משיניים צהובות תנו לנו להרגיע אתכם ולהגיד לכם שאתם לא לבד, זוהי בעיה מאוד נפוצה בקרב האוכלוסייה ויש לזה מגוון טיפולים יעילים שיעזרו להבלין את השיניים ולגרום לכם לחייך שוב בלי בושה.

בכתבה הבאה נסקור את הגורמים לשיניים צהובות ואת דרכי הטיפול, אז המשיכו לקרוא, יש לכם רעיונות נוספים נשמח לשמוע מכם.

מה הם הגורמים לשיניים צהובות?

שיניים צהובות יכולות להיווצר ממגוון גורמים אותם ניתן לחלק ל3 קבוצות, גורמים פנימיים, גורמים חיצונים, וגורמים אחרים כגון גיל.

  • גורם חיצוני – מאכלים שונים בעלי פיגמנט חזק כמו תה ויין, עישון וטבק הם גורמים שיכולים להשפיע על צבע השן, לרוב נראה אותם על אמייל השן או על פני השטח שלה מה שנותן לה את הגוון הצהוב.
  • גורם פנימי – אלו כתמים נמצאים בתוך השן עצמה לדוגמא: עששת, מכה בשן, גנטיקה טעוד.
  • גורם אחר – לדוגמא גיל ככל שאנחנו גדלים ככה השיניים שלנו נשחקות יותר ונהיות פגיעות יותר לגורמים אחרים מה שנותן להם את הפיגמנט הצהוב, לכן חשוב מאוד כבר בגיל צעיר לשמור על השיניים ולטפל בהן.

ישנם המון גורמים נוספים שיכולים לגרום לשיניים שלנו להיות צהובות ולכן חשוב מאוד לשמור עליהן ולצחצח שיניים בצורה נכונה, כפי שציינו גם מקודם זהו טיפול שניתן לעשות גם בבית וגם במרפאה ואתם תצטרכו לבחור היכן אתם מעוניינים לבצע אותו.

לרוב טיפולים מסוג זה ישתנו ברמת המחיר שכן טיפול במרפאה הוא יקר יותר מאשר הלבנת שיניים טבעית בבית וכמובן גם בתוצאות, תוצאות במרפאה יהיו מהירות יותר ובולטות יותר על פני טיפולים בבית.

כמובן שחוץ ממשקאות ומאכלים שיכולים להכתים את השיניים שלנו, ישנם גורמים נוספים כמו טבק וניקוטין, מחקרים שבוצעו חשפו כי יש שכיחות גבוהה יותר לשיניים צהובות אצל מעשנים, בנוסף רוב האנשים המעשנים אינם מרוצים מצבע השיניים שלהם ולרוב כן ירצו לבצע טיפולי הבהרת שיניים.

 איך גיל, פציעות ואנטיביוטיקה יכולים לגרום לשיניים צהובות

ככל שאנחנו גדלים השיניים שלנו פגיעות יותר, הן עללות להישבר ולהישחק ולכן יש סיכוי גדול יותר שנראה עליהן יותר פגיעות ושינויי בגוון שלהן, לרוב בפגיעות השן תהיה כהה יותר ניתן לראות את זה בצורה הברורה יותר כאשר יש לנו עששת על השן, במצב זה הלבנה לא תעזור ויש לטפל בעששת קודם.

דבר נוסף שיכול לגרום לזה הוא הגיינת פה לקויה, במידה ולא נצחצח את השיניים שלנו כמו שצריך ולא נקפיד לשטוף את הפה עם מי פה ולוודא שאנחנו מצחצים נכון, יש סיכוי גדול יותר שיהיו לנו שיניים צהובות.

כיצד ניתן לטפל בכתמים אלו?

ישנם הרבה מוצרים לטיפוח והלבנת השיניים לדוגמא : הלבנת שיניים עם Crest שהיא אחת מהערכות הביתיות הנפוצות ביותר, במידה ואתם מעוניינים לבצע הלבנת שיניים במרפאה או אצל רופא השיניים תדעו שגם זו אפשרות.

מתי רצוי ללכת אל רופא השיניים?

כעיקרון אנחנו ממליצים לדבר עם רופא השיניים לפני כל טיפול שאתם הולכים לבצע בבית, הוא יודע בדיוק מה המצב הפה שלכם והשיניים, הוא ידע בדיוק באיזה תכשירים להמליץ לכם או אולי בכלל לא לבצע אותם בצורה עצמאית, אם יש לכם חניכיים רגישות אתם עלולים לסבול מכאב באזורים מסוימים בזמן הטיפול חשוב מאוד לקבל דגשים מהרופא שיניים לפני תחילת התהליך.

לכל שן יש שכבת שנקראת אמיל השן והמטרה שלה היא להגן על השן מפני חיידקים ולשמור על החוזק שלה במידה וההשכבה הזו אצלכם פגומה הלבנת שיניים רק תזיק לכם ואולי לא מומלץ בכלל לבצע אותה מלכתחילה.

איך ניתן למנוע מהשיניים לקבל פיגמנט צהוב

ישנן כמה דרכים לשמור על שיניים לבנות:

  1. צחצחו שיניים לאחר האוכל – אנחנו ממליצים לכם לאחר כל סיום אחורה לצחצח את השיניים ולשטוף את הפה כמו שצריך, מומלץ להשתמש בחוט דנטלי כדי לנקות את הלכלוך שמצטבר בין השיניים.
  2. שמירה על הפה – הגיינת פה היא חשובה מאוד כדי למנוע נזקים בעתיד ולשמור על הפה, דאגו לצחצח שיניים לפחות פעמיים ביום ולשטוף את הפה עם מי פה כמו כן חוט דנטלי כפי שציינו מקודם יעזור מאוד.
  3. אמצו הרגלים חדשים – הימנעו מעישון מופרז ושתיית משקאות בעלי פיגמנטים חזקים כגון יין ותה, לעיסת טבק וודאו תמיד שיש לכם מברשת שיניים בשלוף.
אהבתם? שתפו עם חברים נוספים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
מה עברנו בכתבה זו
כתבות נוספות