10 סיבות מדוע שיניים חשובות

מדוע שיניים חשובות

שיניים של אדם הן תכונה פיזית מגדירה. כשאנחנו מחייכים, אנחנו מציגים את השיניים שלנו, כל כך הרבה אנשים מבזבזים הרבה זמן וכסף על שיפורן. למה השיניים כל כך חשובות? להלן עשר סיבות:

שיניים מאפשרות לך לאכול מגוון של מזונות בריאים

ללא שיניים, התזונה שלנו תהיה מוגבלת מאוד. את רוב המזונות הבריאים ביותר – כמו ירקות, פירות, דגנים מלאים, אגוזים וזרעים – יש ללעוס ביסודיות. אפילו אובדן של שן אחת יכול להקשות על לעיסת מזונות מסוימים. אובדן של מספר שיניים – או כל השיניים שלך – אומר שאתה צריך להיות תלוי במזונות רכים ומעובדים יותר. זה גורם לתזונה לקויה, ולכן רופאי שיניים תמיד מייעצים להחלפת שיניים כמו שתלים, גשרים או תותבות.

השיניים שלך משפיעות על צורת הפנים שלך

השיניים מפרידות בין שתי עצמות הלסת ומאריכות את הפנים. פעולת הלעיסה מחזקת את עצם הלסת, כך שצורת הפנים שלך נשמרת. כאשר אתה מאבד שיניים, גירוי הלעיסה מופחת, מה שמוביל להתכווצות בעצמות הלסת. זה נותן לפנים שלך מראה מבוגר ושקוע יותר.

שיניים משפיעות על הדיבור שלך

שיניים עקומות או אובדן שיניים לא משפיעים רק על המראה שלנו או על מה שאנחנו יכולים לאכול. זה משפיע גם על הדיבור. כאשר שיניו של ילד לא מיושרות, יש סיכוי גבוה יותר לפתח בעיות דיבור. שיניים עקומות או מעוותות משפיעות על מיקום הלשון שלהן ולכן, איך הן מדברות. אם הם מאבדים שן חלב מוקדם מדי, זה יכול גם להשפיע על התפתחות השפה שלהם. זו אחת הסיבות לכך שרופאי שיניים מעודדים הורים ללמד ילדים צעירים היגיינת פה נכונה.

השיניים שלך משפיעות על כמה אנשים חושבים שאתה מושך

מדענים חקרו כיצד החיוכים והשיניים שלנו משפיעים על האטרקטיביות שלנו. מחקר אחד שינה באופן דיגיטלי את צבע השיניים של דוגמנית והראה את התוצאות לקבוצה. ככל שהשיניים הפכו צהובות יותר, הקבוצה תפסה את הדגם כפחות אטרקטיבי. אולם כאשר לדוגמנית היו שיניים לבנות ולבנות, הקבוצה מצאה אותן מושכות יותר. בהתבסס על מחקרים כמו זה, מדענים מאמינים שהחיוכים שלנו משרתים מטרה "נוי". לטווסים יש את הנוצות הצבעוניות שלהם ולנו יש שיניים לבנות. בהתחשב במידע זה, אין זה מפתיע שמוצרים ושירותים המלבינים ומבהירים את שיניו של אדם כל כך פופולריים.

מראה השיניים שלך משפיע על הביטחון העצמי שלך

כולם נאבקים עם דימוי גוף במידה מסוימת. מראה השיניים שלך יכול להיות מקור גדול לחרדה. על פי מחקר של איגוד רופאי השיניים האמריקאי, 30% מהילדים לא מחייכים כי הם מודעים לעצמם. אחוז זה גבוה אף יותר עבור מבוגרים. להאמין שיש לך חיוך לא מושך יכולה להיות השפעה משמעותית על ההערכה העצמית שלך. הביטחון העצמי שלך בעבודה ובמערכות יחסים עלול לסבול. כאשר אנשים יכולים לתקן את השיניים או לגשת לשיפורים קוסמטיים, הביטחון העצמי שלהם עולה.

חיידקים רעים בשיניים מובילים למחלות חניכיים

הפה שלנו הוא בית לכל מיני חיידקים. חלק מזה מזיק לבריאות שלנו. כאשר חיידקים מצטברים על השיניים, זה הופך את החניכיים שלנו לפגיעות יותר לזיהומים. המערכת החיסונית נכנסת, גורמת לדלקת. זוהי דלקת חניכיים, השלב הראשון של מחלת חניכיים. אם האדם אינו משפר את שגרת היגיינת הפה שלו, דלקת חניכיים מובילה לדלקת חניכיים, הידועה גם כמחלת חניכיים. הרקמה נדבקת.

מחלת חניכיים קשורה לסוכרת ולבריאות הלב

דלקת החניכיים הקשה המופיעה כתוצאה מדלקת חניכיים פוגעת בשאר חלקי הגוף. לסובלים מסוכרת, מחלת חניכיים מקשה על ספיגת תרופות האינסולין. זה מוביל לעליות ברמת הסוכר בדם, אשר בתורו מוביל לזיהומים חמורים עוד יותר בפה. יש גם קשר בין מחלות לב לבריאות הפה, אם כי מומחים לא ממש בטוחים בפרטים הספציפיים. מחקרים אכן מראים שלאנשים עם מחלת חניכיים יש שיעור גבוה יותר של בעיות לב.

בריאות השיניים משפיעה על ההריון

הריון גורם לשינויים הורמונליים רבים, מה שמגביר את הסיכון לדלקת חניכיים. כאשר זה לא מטופל, זה לא משפיע רק על האדם ההרה, אלא גם על התינוק. מחקרים מראים קשר בין דלקת חניכיים ללידות מוקדמות. הסיבה לכך היא שחיידקים מזיקים יכולים לעבור דרך זרם הדם ולתוך הרחם.

אהבתם? שתפו עם חברים נוספים
מה עברנו בכתבה זו
כתבות נוספות